Oferta szkoleniowa dla uczestników indywidualnych

Powrót do strony głównej – kliknij tutaj

Regulamin zakupu biletów na wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenia KLANZA

Oferta Centrum Szkoleniowego KLANZA w Poznaniu.

Warsztaty w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017

Tytuł warsztatów: Pobawmy się – czyli jak bardziej świadomie stymulować rozwój dziecka.

Prowadząca: Sylwia Trzeciak – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

4.III.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Jesteś mamą, opiekunką, nauczycielem? Chcesz wiedzieć jak bawić się z dzieckiem 0-3 lat, rozwijać jego umiejętności i stymulować rozwój? Jak świadomie wykorzystywać zabawy w określonym celu? Jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? To ten warsztat jest dla Ciebie!
Warsztaty mają nam więc pomóc znaleźć odpowiedź na pytania:
• Jak bawić się z maluchem?
• Czy kilkumiesięczne dziecko potrafi i chce się bawić?
• Jak wesprzeć je w rozwoju?
• Jakie zabawy wybrać?
• Co ćwiczą poszczególne zabawy i jakie obszary wspierają?
• Czy prawdą jest, że „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”?
• Jak dobierać zabawy do poziomu rozwojowego dziecka?
• Czy istnieją zabawy „uniwersalne”?
• Jaka jest moja rola, jako dorosłego w stymulowaniu rozwoju dziecka?
• Ratunku, co mam zrobić, jak nie lubię się bawić z dzieckiem?Oprócz wielu pomysłów na zabawy i sposobu spędzania czasu z dzieckiem, warsztat ma wesprzeć opiekunów w wiedzy merytorycznej dotyczącej metodologii i celowości wprowadzania różnorodnych zabaw, jako sposobu wspierania szeroko pojętego rozwoju dziecka. Ma wesprzeć opiekunów w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami pojawiającymi się na różnych etapach rozwoju dziecka oraz pokazać metody komunikacji z maluchem.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Warsztaty gościnne: Jak wykorzystać swoje cechy, by tworzyć szczęśliwe relacje? O skutecznej komunikacji w kobiecym gronie.

Prowadząca: Julia Laśkiewicz – psycholog, psychoterapeuta

8.III.2017 r.

środa 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty przeznaczone dla kobiet, którym zależy na satysfakcjonujących kontaktach zarówno z bliskimi jak i nowo poznanymi osobami. Sprawdź jak dobrze znasz własne cechy i dlaczego warto znać cechy innych? Poznaj swoje mocne i słabsze strony, zwiększ interpersonalną sprawność. Nic nie zbliża ludzi bardziej niż wspólne działanie dlatego w kobiecym gronie wykonamy proste ćwiczenia pozwalające określić jaki styl funkcjonowania posiadasz Ty, Twój partner, Twoje dzieci, współpracownicy. Poznasz łatwy system, który zwiększy Twoją zdolność rozumienia siebie
i innych. Stanie się on częścią Twojego spostrzegania i reagowania. Lepiej zrozumiesz zespół, w którym pracujesz. Dowiesz się, co robić, by różnice między nami zwiększały naszą atrakcyjność, a nie doprowadzały do konfliktów.

cena:

60 zł

 

Cena promocyjna z okazji Dnia Kobiet!
15 osób

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Idzie wiosna, idzie lato czekaliśmy tylko na to – czyli wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej

Prowadząca: Elżbieta Burzyńska – trener PSPiA KLANZA

10-11.III.2017 r.

piątek: 1600 – 2000

sobota: 900 – 1700

(15 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty prezentują wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii „Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej oparte na holistycznej koncepcji rozwoju człowieka. W programie warsztatów znajdują się ćwiczenia manipulacyjne, graficzne, ćwiczenia wpływające na stabilizację lateralną, ćwiczenia w składaniu papieru, zabawy kinezjologiczne oraz przykłady cykli zajęć zintegrowanych. Warsztaty nie są kontynuacją metod przedstawionych na jesienno – zimowych warsztatach.

cena:

150 zł

130 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: FILHARMONIA UŚMIECHU – tańce i zabawy muzyczne w oparciu o metodę aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss

Prowadząca: Małgorzata Wojtkowiak – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

15.III.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz nauczania wczesnoszkolnego. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z muzyką klasyczną poprzez zabawę dzięki wykorzystaniu METODY AKTYWNEGO SŁUCHANIA MUZYKI WEDŁUG BATII STRAUSS.
Atrakcyjny materiał muzyczny, zastosowane rekwizyty i różnorodność działań sprzyjają aktywnemu uczestnictwu w dziele muzycznym, nieświadomemu poznaniu struktury utworu i zmian zachodzących w muzyce. W programie warsztatów znalazły się łatwe układy taneczne, fabularyzacje, zabawy ruchowe, zabawy z instrumentami, instrumentacje, partytury. Warsztaty dostarczą uczestnikom dużo dobrej energii i odprężenia.

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Warsztaty gościnne: Zabawy parateatralne dobrym wstępem do otwierania na teatr, otwierania drzwi do wyobraźni.

Prowadząca: Hanna Szeląg- reżyser teatralny, teatroterapeuta, pedagog, socjoterapeuta
NOWOŚĆ!

17.III.2017 r.

piątek: 1600 – 2100

(6 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz socjoterapeutycznych. W programie propozycje działań parateatralnych ułatwiających integrację w grupie, rozbudzanie wyobraźni dziecka i kreatywności oraz otwieranie się na sztukę.

cena:

120 zł

100 zł*

Teatr W Przejściu w budynku ZSO nr 4 w os. Czecha 59
w Poznaniu

Tytuł warsztatów: Czarne i białe – połączenie doskonałe.

Prowadząca: Agnieszka Wygonowska- pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, oligofrenopedagog
NOWOŚĆ!

18.III 2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli świetlic, organizatorów czasu wolnego, studentów kierunków pedagogicznych oraz pracowników placówek oświatowych pracujących z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wspieranie postawy twórczej nauczycieli poprzez działania plastyczne.
Warsztaty zawierają działania plastyczne z wykorzystaniem szarego papieru oraz innych materiałów w kolorze czarnym i białym, które mogą być inspiracją do tworzenia prac plastycznych ale także elementów scenografii, dekoracji czy oryginalnych pomocy dydaktycznych. Działania wyłącznie na materiale w kolorze czarnym i białym zainspirują do tworzenia niebanalnych prac plastycznych z dziećmi, a także ich rodzicami.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Tańczące kredki- ruch i plastyka dla smyka.

Prowadząca: Sylwia Reichel – trener PSPiA KLANZA

22.III.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek kulturalno-oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. W programie warsztatów znajdą się działania plastyczne i plastyczno-taneczne rozwijające koordynację ruchową, wyobraźnię plastyczną oraz wyjaśniające dzieciom w praktyczny sposób trudne dla nich pojęcia np. pion, poziom, panorama, itp.

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Programowanie na dywanie – elementy programowania w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Prowadząca: Beata Frankiewicz – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

25.III.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Algorytmy, funkcje, pętle, sekwencje, warunki – to terminy doskonale znane programistom, ale wśród nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych mogą wzbudzać przerażenie. Na szczęście dzieciom żadne straszne słowa nie przeszkadzają w dobrej zabawie. Warsztaty to propozycje zabaw i gier bez użycia komputerów, które wprowadzają dzieci w świat programowania. Komputer zrobi dokładnie to, co mu się poleci – nie domyśli się intencji i nie będzie kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia i precyzyjnego formułowanie myśli, rozwiązywanie problemów, abstrakcyjnego myślenia – wszystko po to, by zrozumieć “świat maszyn” i nauczyć się z nimi rozmawiać. Dzięki powyższym umiejętnościom także rozumienie naszego ludzkiego świata stanie się dla nas zdecydowanie łatwiejsze.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Żeby nie było przegranych – elementy mediacji w pracy pedagogicznej.

Prowadzące: Agnieszka Kaczmarczyk, Beata Frankiewicz – trenerki PSPiA KLANZA, certyfikowane mediatorki
NOWOŚĆ!

29.III.2017 r.

środa: 1500 – 2000

(6 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Czy ustalenie „kto ma rację” jest najważniejsze w rozwiązaniu sporu? Jak osoba postronna może pomóc w rozwiązaniu konfliktu pomiędzy dziećmi lub dorosłymi? Czym różni się mediacyjne dojście do porozumienia od innych metod rozwiązywania konfliktów? Odpowiedzią na te pytania zajmiemy się podczas szkolenia o charakterze warsztatowym.
Zapraszamy na nie wszystkie osoby, które chcą się dowiedzieć czym są mediacje rówieśnicze i szkolne; poznać nowe sposoby rozwiązywania konfliktów pomiędzy rodzicami, dziećmi lub nauczycielami.
Przedstawione metody można z powodzeniem wykorzystać również podczas rozwiązywania konfliktów w sytuacjach rodzinnych lub towarzyskich.

cena:

95 zł

80 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Z matematyką za Pan Brat od najmłodszych lat.

Prowadząca: Marta Ratajczak – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

1.04.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą w ciekawy, nieszablonowy sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zagadnienia matematyczne. W programie wiele gier, zabaw oraz ćwiczeń plastycznych doskonalących umiejętności dodawania, odejmowania, przeliczania, a także rozpoznawania figur geometrycznych.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

KLANZARNIA ŚWIĄTECZNA

5.IV.2017 r.

środa: 1730 – 1900

wstep wolny

Spotkanie o charakterze warsztatowo-informacyjno-świątecznym. Zapraszamy zarówno tych, którzy już uczestniczyli w kursach naszego Stowarzyszenia jak i tych, którzy chcą dopiero zapoznać się z nami, poczuć atmosferę „klanzowych” spotkań i warsztatów

Wstęp wolny

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Maluchy rosną nie tylko wiosną- wspieranie rozwoju małych dzieci w przedszkolu.

Prowadząca: Małgorzata Wojtkowiak – trener PSPiA KLANZA

7-8.IV.2017 r.

piątek: 1600 – 2000

sobota: 800 – 1730

(18 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, animatorów klubów malucha, studentów, rodziców i dziadków. Zawierają 20 autorskich piosenek, zabaw, pląsów napisanych z myślą o pracy z najmłodszymi dziećmi. Wszystkie utwory zawarte są na płycie CD. Warsztaty są kontynuacją poszukiwań skutecznych sposobów dotyczących pracy z dzieckiem przedszkolnym, szczególnie tym najmłodszym. Pomagają nauczycielowi w stworzeniu wyjątkowej atmosfery w grupie, a dzieciom dają poczucie, że przedszkole jest miejscem niezwykłym, w którym każdy może czuć się dobrze i bezpiecznie. Program warsztatów zawiera propozycje zabaw przy muzyce, łatwe układy ruchowe, zabawy ze śpiewem, masażyki, ćwiczenia twórcze, zabawy teatralne, zabawy z instrumentami perkusyjnymi, a także proste pomysły plastyczne i rozwiązania scenograficzne z powszechnie dostępnych materiałów.

cena:

185 zł

165 zł*

 

Cena z płytą CD!

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Książeczki czy książki, wierszyki czy wiersze-upowszechnianie literatury dziecięcej w grupie przedszkolnej

Prowadząca: Małgorzata Swędrowska – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

19.IV.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Na warsztatach zostanie zaprezentowana i doświadczona na uczestnikach koncepcja czytania wrażeniowego wierszy i książek dla każdej grupy wiekowej w przedszkolu, wydanych po 2000 roku. W programie szkolenia: zabawy przed, po i w trakcie czytania, gimnastyka na skupienie uwagi i koncentrację, rola książek obrazkowych oraz proste rymowanki – łapacze uwagi dziecięcej i organizujące aktywność dziecka w przedszkolu. W drugiej części szkolenia zostaną przedstawione pomyły na wyrabianie gotowości i elementarną naukę czytania.

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Żeby nam się chciało chcieć- profilaktyka wypalenia zawodowego

Prowadząca: Agnieszka Kaczmarczyk – trener PSPiA KLANZA

19.IV.2017 r.

środa: 1200 – 2000

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, których celem jest zastanowienie się nad zjawiskiem wypalenia zawodowego, poznanie przyczyn jego powstawania, określenie działań profilaktycznych oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie ze stresem i zniechęceniem w pracy wychowawczej. Oprócz zagadnień merytorycznych szkolenie zawiera elementy metody KLANZY: ćwiczenia relaksujące, rozluźniające, budujące dobry nastrój uczestników oraz ruchowe zabawy integracyjne.

cena:

90 zł

75 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Popląsaj, pohasaj po łąkach i lasach.

Prowadzący: Jarosław Jatel- trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

21.IV.2017 r.

piątek: 1500 – 2000

(6 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Celem szkolenia jest wzbogacenie warsztatu metodycznego z zakresu zabaw ruchowych i pląsów w plenerze. Uczestnicy poznają zabawy ułatwiające integracje grupy, rozwijające koncentrację, muzyczne, ruchowe (odmiany berka) ukierunkowujące ekspresję dziecka oraz pomysły na zabawy ekologiczne. To propozycja zabaw i metod integracyjnych na wycieczkę szkolną, ognisko, „zieloną szkołę” i inne wypady plenerowe. W programie pląsy, tańce integracyjne, zabawy z „przyśpiewką” bez potrzeby użycia sprzętu nagłaśniającego.

cena:

90 zł

80 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Fantastyczny świat makulatury.

Jarosław Jatel- trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

22.IV.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w proste metody plastyczne, wykorzystujące materiały recyklingowe oraz zwrócenie uwagi na twórcze możliwości art-eco. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metody plastyczne z wykorzystaniem gazet, kartonowych pudełek i rolek oraz zabawy ruchowe z zastosowaniem stworzonych rekwizytów. Zajęcia rozwijają kreatywność i twórcze myślenie. Są pomysłem wykorzystywania materiałów papierniczych w niekonwencjonalnych technikach plastycznych.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: „Rozwiązania są bliżej, niż myślisz” – elementy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Prowadzące: Magdalena Szutarska, Agnieszka Kaczmarczyk – trenerki PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

26.IV.2017 r.

środa: 1500 – 2000

(6 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Szkolenie o charakterze warsztatowym pozwala uczestnikom doświadczyć zalet tzw. TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach). Pracując metodą bazujemy na założeniu, że w każdym z nas jest potencjał do budowania rozwiązań nawet bardzo trudnych sytuacji. Jej elementy z powodzeniem mogą wykorzystać nauczyciele w pracy z dziećmi, rodzicami, a także w innych sytuacjach zawodowych lub osobistych. W trakcie warsztatów dowiemy się, jak wykorzystać TSR w kontakcie z dzieckiem – być może takim, którego zachowanie postrzegamy jako problemowe.

cena:

95 zł

80 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Liczę, ważę, segreguję, czyli o edukacji matematycznej w przedszkolu.

Prowadząca: Elżbieta Burzyńska – trener PSPiA KLANZA

6.V.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Nie raz słyszałam zdanie: „Jestem humanistą, więc nie znam się na matematyce”, a jednak matematyka nas otacza, bo patrząc na codzienne nasze czynności wykonujemy działania wykorzystujące myślenie logiczne i matematyczne. Segregujemy śmieci, łączymy skarpetki po praniu, mierzymy się, pieczemy ciasto, sprawdzamy zegarek, planujemy swój dzień, robimy zakupy, płacimy rachunki, rozliczamy PITy, bierzemy kredyty, itd. Do tego obowiązkowa stała się matematyka na maturze. Rozbudzając u dzieci zainteresowanie światem matematycznym i zachowując przy tym zasady dydaktyki ułatwimy im start w szkole i samodzielne funkcjonowanie w życiu. Warsztaty skierowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wszystkich osób, które pracują z dziećmi w tym wieku. W programie warsztatów znajdują się proste i praktyczne zabawy, których celem jest rozwijanie u dzieci podstawowych zakresów myślenia logicznego i matematycznego, a także działania odwołujące się do metodyki, dydaktyki i rozwoju procesów poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Zielone okulary – pedagogika zabawy w edukacji przyrodniczej.

Prowadząca: Sylwia Reichel – trener PSPiA KLANZA

NOWOŚĆ!

7.V.2017 r.

niedziela: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty skierowane do nauczycieli edukacji przedszkolnej
i wczesnoszkolnej, pasjonatów przyrody, studentów kierunków pedagogicznych i przyrodniczych, rodziców oraz wszystkich pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W programie warsztatów oprócz 10 autorskich piosenek o tematyce przyrodniczej / umieszczonych na płycie CD /, znajdują się także zabawy ruchowe, działania plastyczne oraz doświadczenia wyjaśniające dzieciom niektóre zjawiska przyrodnicze. Teksty piosenek pomagają zrozumieć niektóre zjawiska przyrodnicze m.in. obieg wody w przyrodzie, segregację śmieci, zjawiska pogodowe i tp. Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności wprowadzenia swoich dzieci, uczniów czy podopiecznych w fascynujący świat przyrody przez zabawę, ruch, taniec i muzykę

cena:

155 zł

135 zł*

 

Cena z płytą CD

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Kocham i daję przykład – metody wychowawcze i pedagogika serca Janusza Korczaka.

Prowadząca: Małgorzata Swędrowska – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

10.V.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do wszystkich dorosłych pracujących
z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Po pewnych modyfikacjach nauczyciele pracujący w klasach 4-6 mogą wykorzystać elementy pedagogiki korczakowskiej na lekcjach wychowawczych.
W programie warsztatów: zabawy budujące więzi, jak rozmawiać
z dziećmi o ich prawach, wypracowanie narzędzi typu karty pracy do zapoznania uczniów z życiem i działalnością Korczaka, tańce żydowskie, sposoby wychowawcze na pracę w grupie- poczta klasowa, listonosz dobrych wieści, sąd koleżeński, plebiscyt życzliwości i system dyżurów.

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Warsztaty gościnne: Jak wykorzystać naturalną wyobraźnię dziecka, by podążać za nim w krainę wyobraźni (animacja przedmiotu miękkiego, twardego, etiudy teatralne)

Prowadząca: Hanna Szeląg- reżyser teatralny, teatroterapeuta, pedagog ,socjoterapeuta
NOWOŚĆ!

12.V.2017 r.

piątek: 1600 – 2100

(6 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz socjoterapeutycznych. W programie budowanie etiud otwierających inne widzenie przedmiotów, dające początek eksplozji wyobraźni dziecięcej, która prowadzi do odreagowania, radości z pracy twórczej i kreacji postaci.

cena:

120 zł

100 zł*

Gimnazjum nr 26 ZSO w Poznaniu, os. Czecha 59

Tytuł warsztatów: Wolno – nie wolno – czyli o tym jak rozsądnie wyznaczać granice i nauczyć dziecko zasad.

Prowadząca: Sylwia Trzeciak – trener PSPiA KLANZA

13.V.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Dlaczego dzieci bywają nieznośne? Jednego dnia dostosowują się do ustalonych reguł i rytuałów a drugiego wydają się całkowicie o nich zapominać. Im bardziej prosimy je o przestrzeganie zasad, tym bardziej je łamią. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie z tym poradzić? Na warsztatach zastanowimy się jak ustalać zasady i wyznaczać granice. W jaki sposób być konsekwentnym a kiedy pozwolić sobie na elastyczność. Karać czy nie? A jeśli tak, to w jaki sposób? Czym różni się kara od konsekwencji i co z tego wynika? Jakie zabawy i ćwiczenia mogą pomóc dzieciom w zrozumieniu i przestrzeganiu reguł?

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Dzień Tańca z KLANZĄ

15.V.2017 r.

Poniedziałek: 1700 – 1900

wstep wolny

Serdecznie zapraszamy na DZIEŃ TAŃCA Z KLANZĄ!!! Chcielibyśmy zaprosić naszych sympatyków, ich rodziny, studentów, wolontariuszy, dzieci, osoby starsze, do wspólnej zabawy. Razem nauczymy się kilku tańców i zatańczymy je w Poznaniu, a z nami wszystkie inne ośrodki Klanzy w Polsce… tego samego dnia! Zapraszamy zarówno tych, którzy już uczestniczyli w działaniach naszego Stowarzyszenia jak i tych, którzy chcą dopiero zapoznać się z nami, poczuć atmosferę „klanzowych” spotkań!
Po pierwszej godzinie tańców zapraszamy do udziału
w zabawach przy stoiskach animacyjnych. Bądźcie tego dnia z nami!!!

Wstęp wolny

Park Cytadela

Tytuł warsztatów: Dziesięć palców-wpływ muzyki na działalność twórczą dziecka.

Prowadząca: Małgorzata Sikora – trener PSPiA KLANZA

17.V.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy w nich rozwijać i pielęgnować. Radość, którą przeżywa mały artysta pobudza go do dalszej zabawy formą, barwą czy dźwiękiem. Muzyka pobudza twórcze działania, może pomagać w nawiązywaniu relacji społecznych oraz w kształtowaniu pozytywnych cech charakteru. Podczas warsztatów zaproponujemy wykorzystanie palców w technikach plastycznych połączonych z muzyką oraz proste tańce na siedząco – wyciszające lub pobudzające do działania. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Nowe, fabularyzowane zabawy z chustą (kontynuacja szkolenia: Zabawy z chustą).

Prowadząca: Małgorzata Sikora – trener PSPiA KLANZA

19.V.2017 r.

piątek: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Chusta animacyjna KLANZY to doskonałe narzędzie do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia z nią integrują, motywują, rozwijają, relaksują, przełamują opór, ośmielają, pozwalają lepiej się poznać, sprawdzić wiedzę dzieci albo przeżyć niezwykłą podróż w krainę wyobraźni. Podczas szkolenia wykorzystamy chustę w zabawach fabularyzowanych, które poświęcone są realizacji określonego tematu (baśnie, bajki, opowiadania). Naucz się pracować z CHUSTĄ KLANZY i wykorzystaj jej potencjał! (Aby wziąć udział
w szkoleniu nie jest konieczny udział w jego poprzedniej części).

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Muzyka klasyczna tańcem malowana.

Prowadząca: Małgorzata Sikora – trener PSPiA KLANZA

20.V.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Świat, który nas otacza, bezustannie wytwarza różne efekty dźwiękowe. Cały ten świat dźwięków jest tłem naszego codziennego życia. Nikt już dzisiaj nie kwestionuje, że muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje, uspokaja, poprawia nastrój i rozładowuje stres. Okazuje się, że poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. W dzisiejszych czasach promując muzykę popularną, spychamy muzykę klasyczna na margines. Podczas tych warsztatów chcemy odświeżyć ten rodzaj muzyki i wzbogacić ją ruchem. Proste układy choreograficzne, zabawy ruchowe przygotowujące do wyzwań tanecznych i ciekawe rekwizyty pozwolą na odkrycie muzyki klasycznej na nowo. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Od słowa do słowa – tworzy się rozmowa. Skuteczna komunikacja w pracy z grupą.

Prowadząca: Magdalena Szutarska, Agnieszka Kaczmarczyk – trenerki PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

20.V.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Komunikowanie się, to z jednej strony “chleb powszedni” nauczyciela, z drugiej trudny orzech do zgryzienia w pracy pedagogicznej. Warsztaty poświęcone są ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych w pracy z dziećmi i dorosłymi. Podczas szkolenia zastanowimy się, jak prowadzić rozmowę tak, by być dobrze zrozumianym i by rozumieć innych, jak radzić sobie z trudnymi rozmowami, jak stworzyć dobry klimat do rozmowy. Zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół, rodziców i wszystkie osoby, które czują, że to CO chcą powiedzieć i to JAK chcą to powiedzieć, ma ogromne znaczenie dla otwartego i skutecznego porozumiewania się.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Biedroneczki są w kropeczki – proste tańce do polskich utworów.

Prowadząca: Małgorzata Sikora – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

24.V.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami – są doskonałą formą aktywności fizycznej. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów horeograficznych z rekwizytami do polskich piosenek lat 60-tych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Matematyka malucha. Maluch badacz.

Prowadząca: Katarzyna Mieloszyńska- trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

27.V.2017 r.

sobota 900 – 1830

(12 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty 12 godzinne, przeznaczone dla nauczycieli pracujących ze starszymi przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Prezentują metody i sposoby zabawy matematyką, które można wykorzystać w pracy z grupą. Zabawy, które rozwijają słownictwo i pojęcia matematyczne, udoskonalają umiejętności liczenia. Warsztaty obejmują atrakcyjne gry i ćwiczenia ułatwiające zapamiętywanie pojęć kalendarzowych, porządkowanie i segregowanie. Część zajęć przeznaczona jest na prezentację prostych ćwiczeń chemiczno-fizycznych, które można pokazać w grupie przedszkolnej i w klasie. Prezentowane eksperymenty ukazują prawa rządzące ciepłem, powietrzem, światłem, elektrycznością, wodą i zjawiskami magnetycznymi. Porozmawiamy również o zjawiskach pogodowych i zależnościach występowania tych zjawisk.

cena:

135 zł

115 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Wio koniku ruszaj z nami- łatwe tańce z piosenkami.

Prowadząca: Małgorzata Wojtkowiak – trener PSPiA KLANZA

2-3.VI.2017 r.

piątek: 1600 – 2000

sobota: 800 – 1730

(18 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Program warsztatów zawiera 13 prostych tańców i układów ruchowych do znanych i lubianych polskich melodii popularnych. Znalazły się tu takie utwory jak: My Cyganie…, Zielony Mosteczek, czy tytułowy Wio koniku. W nowych niebanalnych aranżacjach zyskały one niepowtarzalne brzmienie i charakter. Celem warsztatów jest przekonanie jego uczestników, że tradycyjne utwory w nowym wydaniu są fantastyczną płaszczyzną spotkania dla młodszych i starszych odbiorców, a także potwierdzeniem znanej prawdy, że muzyka łączy pokolenia. Taki dobór repertuaru muzycznego sprawia, że warsztaty adresowane są do osób pracujących z praktycznie każdą grupą wiekową (dziećmi, młodzieżą, dorosłymi). W programie warsztatów znalazły się ponadto zabawy integracyjne, ćwiczenia twórcze, działania plastyczne z wykorzystaniem łatwo dostępnych, niedrogich materiałów, blok ćwiczeń i zabaw relaksacyjnych, pomysły tworzenia prostych efektownych scenografii.

cena:

185 zł

165 zł*

 

Cena z płytą CD

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: W kolorowym świecie – gry i zabawy z chustą animacyjną.

Prowadząca: Małgorzata Sikora – trener PSPiA KLANZA

7.VI.2017 r.

środa: 1600 – 2000

(5 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Tęczowa chusta i milion pomysłów – tak niewiele trzeba, aby
w atrakcyjny i pożyteczny sposób zorganizować czas dzieciom, młodzieży, dorosłym. Wspólna zabawa to coś więcej niż sposób wspólnego działania. Staje się ona symbolem wspólnoty. Pomaga dostrzec wartości w innych ludziach. Zabawy z chustą ożywiają relacje w grupie, integrują nawet wiele osób i zachęcają je do współpracy. Chusta animacyjna umożliwia lepsze poznanie dzieci , ułatwiła wejście
w grupę, oraz pokonywanie lęku przed nową sytuacją. Wyzwala radość, rozładowuje napięcia i powoduje, że dzieci są otwarte i spontaniczne. Jest to atrakcyjna forma zabawy, która daje dzieciom dużo swobody, wyzwala ich własną aktywność. Zapraszamy na kolejne warsztaty gdzie znajdziecie zabawy o atrakcyjnej formie, angażujące emocjonalnie, wywołujące śmiech dzieci, bazujące na spontanicznej ich aktywności i pobudzające je do działań kreatywnych.

cena:

85 zł

70 zł*

Sale szkoleniowe przy ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)

Tytuł warsztatów: Hey, let’s play!

Prowadząca: Aleksandra Kaczmarek – trener PSPiA KLANZA
NOWOŚĆ!

10.VI.2017 r.

sobota: 900 – 1700

(10 godz. dydakt.)

rejestracja_clipped_rev_1

Warsztaty przeznaczone są dla osób uczących lub przymierzających się do nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Celem warsztatów jest zajrzenie do kopalni pomysłów i zaczerpnięcie z niej piosenek, rymowanek i zabaw po angielsku, które dzieci uwielbiają! Wzbogacony warsztat buduje pewność siebie nauczyciela, a dzieciom pozwala cieszyć się ciekawymi, efektywnymi zajęciami, dzięki którym nauka języka jest świetną zabawą! Całości warsztatów przyświeca motto: „the more you enjoy, the more you learn”.

cena:

125 zł

105 zł*

Sale szkoleniowe przy
ul. Poplińskich 12 (Poznań-Wilda)